ПОСИЛЕННЯ КАРКАСУ

Більшість покупців спальних меблів впевнені що щільність розташування планок основи каркаса (тобто категорія) і є посилення, яке дозволить витримати велику вагу. В якійсь мірі, це відповідає істині – більше ламелей утворює велику площу суцільного базису, на яку всією своєю масою спирається матрац.

Але вага на основу завжди розподіляється нерівномірно – в центрі вона найбільша, по краях і кутах – менша. До того ж, якщо каркас використовується без короба ліжка, на бічні планки рами припадає велика частина точкового навантаження: щодня, прокидаючись вранці і лягаючи ввечері спати, ми сідаємо на край ліжка та з часом боковина рами  починає провисати. Це не є браком виробника, а лише від самого початку невірно підібраний каркас без урахування нюансів використання.

З метою запобігання деформації бічних та центральної царг передбачено посилення каркаса – поперечні металеві планки по центру з додатковими ніжками, розташованими максимально близько до бічних сторін каркаса. Саме вони роблять конструкцію більш стійкою та міцною, беруть на себе все навантаження і зберігають початкову форму рами каркаса. Посилення в сукупності з мінімальною відстанню між ламелями дозволяє без будь-яких наслідків збільшити навантаження на спальне місце від 110 кг до 150 кг.

Навіть якщо Ви плануєте використовувати каркас не в якості самостійного спального місця (по типу ліжка), а в парі з коробом ліжка, де вся металева рама каркаса по периметру спирається на спеціальну основу з дерева або металу, варто задуматися про посилення. Виробники матраців рекомендують використовувати посилені каркаси якщо ширина ліжка перевищує 120 см. Хрещатий центр металевої рами дозволить запобігти провисанню рами і рівномірно розподілить навантаження, що сприятливо позначиться також на терміні служби матраца та на його анатомічних властивостях.

До того ж, на підтримку покупки посиленого каркаса грає і незначна різниця ціни в порівнянні зі звичайним каркасом: за невелику доплату Ви отримаєте основу з максимальною надійністю й гарантованою відсутністю проблем у майбутньому.

Коли потрібно брати посилений каркас? Резюмуємо:

♦  якщо каркас використовується як самостійне спальне місце;
♦  якщо сукупне навантаження (вага людини + вага котика + вага матраца, ковдри та постільної білизни) на одне спальне місце може перевищувати 110-120 кг;
♦  якщо Ваші діти люблять активно побігати та погратися на ліжку з домашніми вихованцями або без них;
♦ якщо ширина каркаса перевищує 120 см: дана рекомендація йде від виробників матраців, але слідувати їй чи ні – залишається на Ваш розсуд.

Знайшли хоч одну причину на користь посилення? Тоді сміливо купуйте каркас з додатковими планками та ніжками!

Приємних покупок та комфортного сну!