Сучасні виробники ліжок пропонують величезну різноманітність основ під матраци – цільні щитові, решітки з рейок на каркасі з бруса, металеві каркаси з основою з ламелі.

Виробники матраців більш конкретніші й радять використовувати в тандемі зі своїми виробами ламелеві решітки, тобто каркаси з ортопедичною основою із латофлекса. Саме ламель має ту гнучкість, яка дозволяє матрацу проявляти в повній мірі свої ортопедичні та анатомічні властивості, решітка основи дає можливість матрацу «дихати», не накопичує вологу, пил і бруд, збільшує термін експлуатації матраца.

Ортопедичні каркаси з металевою рамою найбільш популярні тому, що мають відносно невелику вагу, надійні, відрізняються високою зносостійкістю і довговічністю, легко очищаються від забруднень, не пошкоджуються грибком або цвіллю, відмінно «працюють» з підйомними механізмами і фіксаторами матраца, використовуються з металевими ніжками, що дозволяють регулювати висоту.

Комфортність сну і самопочуття багато в чому залежить від правильно обраної пари «основа – матрац». Тому вибирати каркас краще після придбання матраца або, як мінімум, після того як визначитеся з видом пружинного блоку матраца; в цьому випадку, Ви будете вибирати під конкретні характеристики, які здатні поліпшити ортопедичні властивості. Про підборку каркаса до матраца (або навпаки) по категориям ми розповімо в статті ЩО ТАКЕ КАТЕГОРІЯ КАРКАСУ?

Як же купити якісний надійний каркас, які параметри враховувати та на що слід звернути увагу:

 • Профіль рами: вибирайте каркаси не з квадратним, а з прямокутним профілем; він витримує більш високі навантаження та менш схильний до деформації.
 • Товщина металу повинна бути не менш 1,2 мм – це оптимальна товщина: рама не деформується при використанні навіть потужних підйомників і при цьому вага каркасу не стає  надмірно важкой.
 • Кути каркаса: вибирайте рами з гнутими кутами, тому що прямокутні зварні кути найчастіше «рвуться» по швах при постійних навантаженнях (наприклад, при встановленому на рамі ПМ).
 • Зварні шви рами: зверніть увагу на якість з'єднання і розташування швів – краще, якщо вони віддалені на достатню відстань від кутів каркасу.
 • Одна з важливих комплектуючих каркаса – ламель і її якість. В ідеалі це має бути ламель з бука, завтовшки не менше 7-8 мм, з максимально можливою кількістю шарів, дугоподібної форми (радіус вигину). Всі ці характеристики впливають на міцність, гнучкість, пружність планок, їх ортопедичні властивості. На другому місці – грабові ламелі.
 • Відстань між ламелями (категорія каркаса) вибирається відразу за кількома критеріями: по-перше – в залежності від типу пружинного блоку матраца, по-друге – від планованого навантаження і бажаної жорсткості основи.
 • Найбільш практичними є металеві ніжки з регулюванням висоти і пластиковою основою, що запобігає пошкодженню поверхні підлоги.
 • При виборі каркаса враховуйте важливий аспект: плановане навантаження і рекомендоване навантаження на 1 спальне місце з урахуванням ваги не тільки людини, але і спальних речей (матраца, ковдр, подушок і т.д.). Уточніть у продавця чи є можливість зробити посилення рами – різниця у ціні невелика, але це гарантовано підвищить надійність виробу і збільшить термін його експлуатації.
 • Уточніть які ламелетримачи використовуються у виробі, а також їх спосіб кріплення до рами: найбільш надійним вважається кріплення за допомогою металевої заклепки; але в разі «поломки» найпростіше замінити тримач на засувках.
 • Тип конструкції рами каркаса – розбірний або цільнозварний – не надає особливого впливу на міцність каркаса. Розбірні каркаси зазвичай купують коли необхідно внести виріб у приміщення з вузькими проходами або коли планується періодично розбирати й зберігати каркас у розібраному стані; розбірні каркаси також більш зручні в транспортуванні.
 • Поверхня рами повинна бути покрита полімерною фарбою рівномірним шаром без будь-яких дефектів. Цей вид фарби запікається при високих температурах, створюючи міцну плівку стійку до пошкоджень.
 • Перед покупкою кркаса ліжка ретельно вивчіть ринок виробників та умови їх гарантій, а також відгуки покупців про сервіс і гарантійне обслуговування.

На українському ринку досить багато пропозицій від меблевих брендів, буває складно зробити остаточний вибір й найчастіше ми вибираємо виріб лише через низьку ціну. Але не варто забувати про відому істину – виріб з якісних матеріалів не може коштувати дешево, тому засновуйте свій вибір каркаса не на відомості бренду, не на привабливих пропозиціях рекламі або через низьку ціну, а на ретельному вивченні характеристик та параметрів, конструктивних особливостей ортопедичної решітки, відгуках про виконання виробником своїх гарантійних зобов'язань.

Комфортного сну!