Якщо Ви вирішили придбати каркас і тільки починаєте свій вибір, то першою рекомендацією продавців буде: "Купуйте з буковими ламелями!". Й в якійсь мірі вони праві – продукцію з цими ламелями легко знайти та ще бук має саме ті необхідні характеристики, які потім проявляться в ортопедичних гратах основи ліжка. Бук популярний й серед виробників ламелей, так як легко обробляється, без будь-яких проблем проходить процес сушіння, піддатливий склейці та пресуванню в багатошарових виробах.

Грабова ламель мало в чому поступається буковій, але менш відома і популярна на ринку. Пов'язано це зовсім не з якимось характеристиками деревини, а зі складністю та затратністю обробки.

Основні плюси грабової ламелі — твердість і стійкість до ударних навантажень, зносостійкість, гнучкість. Грабові ламелі в порівнянні з буковими здатні витримати більшу вагу, відрізняються від "співбратів" відмінною міцністю і довговічністю. Порівняємо з буком по твердості та щільності: граб — твердість по Брінеллю 3.7, середня щільність — 700 кг/м3; бук: щільність — 670 кг/м³, твердість по Брінеллю — 3.8.

Деревину граба відносять до надміцних сортів і якісна просушка тільки покращує його й без того чудові властивості та характеристики: висока природна щільність деревини збільшується настільки, що перевершує дубову. Білий бук  інша назва граба, під якою він відомий саме завдяки своїй твердій важкій деревині, а англійці охрестили його "залізним деревом"

Текстура европейського граба в'язка, менш виражена ніж у бука, крім того, має косослойну будову (свилеватість), яка надійно захищає деревину від викривлення та ламкості. Саме ці параметри й впливають на складність просушування, нарізку шпону і саме тому багато виробників уникають використання граба в виробництві.

Грабова деревина шовковиста, має ніжні відтінки від перлинно-молочного до кольору слонової кістки з розсипом дрібних крапкових вкраплень або м'яко виражених тонких прожилок, рівномірно розсіяних по всій поверхні зрізу. Через переливи та фактурність колір ламелей може незначно відрізнятися як за відтінками, так і за текстурою, неоднорідність і натуральність природного забарвлення деревини вважається нормою, не рахується відхиленням від стандартів чи браком.

За народними повір'ями енергетика грабової деревини позитивно впливає на емоційний стан людей та загальну атмосферу в спальні. Граб  дерево-донор, має здатність допомагати концентрувати увагу на реальності, швидко відновлювати людину при сильній втомі, апатії, нерішучості; розганяє ілюзорні фантазії, страхи, надумані забобони, додає впевненості, відновлює силу, заспокоює і утихомирює; чудово підходить людям, що сильно вимотувались на роботі чи вдома. Погодьтеся, добрі сни, навіяні духом лісових вартових й під їх охороною  гарне доповнення до відмінних фізичних властивостей граба.

Купуючи каркас не відкидайте категорично варіанти з грабовими гратами, але обов'язково придивіться до якості ламелі. Не настільки важливо з яких сортів твердої деревини зроблені лати, бо в більшій мірі на характеристики ламелі та її стійкість впливає якість виготовлення. Як мінімум планки повинні бути: без тріщин, спучування, перекосів, розшарувань, без чорних сучків на поверхні, без синяви. Ламель повинна мати дугоподібну форму — саме вона надає пружинистість ортопедичної решітці і значно подовжує термін експлуатації матраців. Та, звичайно ж, правильно підбирайте категорію основи під пружинний блок матраца!

Вдалих покупок та комфортного сну!