При покупці каркаса ліжка з ламелевою основою ми неминуче зіштовхуємось з поняттям «категорія» або відстань між ламелями. Цей показник є одним з основних при виборі ортопедичного базису, так як визначає жорсткість основи, допустиме навантаження і підбір типу пружинного блоку матраца.

Компанія ОРТОЛЕНД випускає каркаси чотирьох категорій:

Стандарт - 65 мм між ламелями,
XL - 45 мм,
2XL - 35 мм,
3XL - 25 мм.

У виробах Ортоленд використовується латофлекс шириною 53 мм; саме така ширина ламелі оптимально підходить для ортопедичних матраців. При підборі решітки каркаса основний акцент робиться саме на категорію що максимально відповідає певному типу пружинного блоку, адже тільки при вірному підборі тандем в повній мірі може виявити свої найкращі властивості.

Кількість ламелей в 1 ряду різних категорії (довжина основи 190 \ 200 см):

Стандарт - 14 \ 16 шт.,
XL - 17 \ 18 шт.,
2XL - 20 \ 21 шт.,
3XL - 22 \ 23 шт.

Кожна категорія розроблена спеціально для посилення ортопедичного ефекту як пружин так і матраца в цілому; правильний вибір максимально подовжить термін експлуатації виробів.

Категорії Стандарт і XL підходять для матраців з пружинним блоком Бонель, 2XL – для матраців з блоком Покет Спрінг та Мини Бонель, 3XL  підходить для всіх типів пружин від Покет Спрінг, Мульти і Мікро Спрінг, Мини Бонель до безпружинних матраців.

Крім того, кожна категорія розрахована на певне навантаження  чим менша відстань між планками, тим жорсткіше основа і витримує більшу вагу: Стандарт та ХЛ – до 110 кг, 2ХЛ та 3ХЛ – до 120 кг* \*рекомендоване навантаження для каркасів без додаткового посилення\.

Але часта решітка не рівнозначна посиленню основи каркаса, хоча і витримує більш високі навантаження. Посилення каркаса передбачає додаткову установку поперечних планок по центру рами з кріпленням ще двох ніжок, розташованих максимально близько до бічних царг. Така конструкція дозволить збільшити навантаження до 150 кг на 1 місце, рівномірно розподілити вагу матраца і сплячої людини, дозволить запобігти загальній деформації і провисанню бічних сторін рами при використанні каркаса в разі самостійного спального місця, посилить загальну жорсткість конструкції. Детальніше  в статті ПОСИЛЕННЯ КАРКАСУ.

Отже, вибираючи основу каркаса під пружинний блок вашого матраца, враховуйте:

► Відповідну категорію ламелевої основи каркасу.
Навантаження на 1 спальне місце (з урахуванням сумарної ваги людини, матраца, спальних приналежностей).
► Можливість \ необхідність посилення каркасу.

Якщо у Вас все ще залишилися сумніви, зв'яжіться з нашими менеджерами і вони професійно підберуть для Вас каркас за необхідними параметрами.

Вибирайте правильно та спить комфортно!